A 2022-es Booker Prize győztese, a The Seven Moons of Maali Almeida „Nyikolaj Gogol Holt lelkek vagy Mihail Bulgakov A Mester és Margarita című művének maró szellemességét és szürrealizmusát idézi… Karunatilaka művészi érzékenységgel szolgáltat igazságot országa történelmének egy szörnyű időszakáról.” (Guardian)
Idő és helyszín: Colombo, Srí Lanka fővárosa, 1990. Maali Almeida, háborús fényképész-riporter és megszállott szerencsejátékos egyszeriben egy őrjöngő tömeg közepén tér magához. Körbetekintve a ködszerű fátyol alá vont, túlvilági hangulatú helyiségen, vérrel áztatott ruhákba öltözött sebesült emberek acsarkodását látja – majd ráeszmél: tényleg a másvilágon van, és az ideológiai ellentétekből kibontakozó, erőszaktól duzzadó polgárháború halottainak szellemeit látja viaskodni. Ez viszont egyet jelenthet: ő maga sem él már, halálának körülményeiről azonban semmilyen emléke nincs.
Ebben a furcsa köztes állapotban Maali rájön, hogy 7 holdnyi idő áll rendelkezésére, hogy kapcsolatba lépjen a szeretteivel, akik segítségére lehetnek a halála előtt elrejtett fotóinak közzétételében, amelyek feltárhatják az egész országot sújtó konfliktus mélyben húzódó, álságos természetét, és óriási hatással lehetnek a nemzet testét forgácsoló polgárháború kimenetelére.
Karunatilaka regénye egy mérhetetlenül bátor, a maga szürrealitásában metszően humoros és tapinthatóan valóságos történet, tele feszültséggel egy fékevesztett világ sötét korszakából, a józanság köpenyét magáról levető emberi szellem rögeszméiről, megértésről, szerelemről, hűségről, fegyelemről és hitről.